කලා

The Crown – ප්‍රබන්ධයක් බව තිරයේ දමන්නැයි කළ ඉල්ලීම Netflix ප්‍රතික්ෂේප කරයි

 ‘The Crown’ ප්‍රබන්ධයක් බව අනතුරු ඇඟවීමේ පණිවිඩයක් එක් කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කරයි. නෙට්ෆ්ලික්ස් පවසන්නේ, “The Crown” කතා මාලාව දැනටමත් ප්‍රබන්ධ කෘතියක් ලෙස ප්‍රමාණවත් ලෙස ජනතාව අවබෝධ කරගෙන සිටින බවයි.

නෙට්ෆ්ලික්ස්හි විකාශය වන “ද ක්‍රවුන්” මාලාවේ සිව්වන කොටස අඛණ්ඩව ජනප්‍රියත්වයට පත්වේ. පසුගිය සතියේ එක්සත් රාජධානියේ සංස්කෘතික කටයුතු අමාත්‍ය ඔලිවර් ඩෝඩන් පැවසුවේ නෙට්ෆ්ලික්ස් මගින් මෙම කතා මාලාව සත්‍ය කතාවක් නොවන බවත්, ප්‍රබන්ධයක් බවත් ඒ තුළ පැහැදිලි කළ යුතු බවයි. “එසේ නොමැතිව, මෙම සිදුවීම් අත්විඳ නැති පරම්පරාවක් නරඹන්නන් යථාර්ථයක් යැයි සිතනු ඇතැයි මම බිය වෙමි,” ඔහු පැවසීය.

නමුත් නෙට්ෆ්ලික්ස් ඊට අවනත වී නැත. බීබීසී පවසන පරිදි, නෙට්ෆ්ලික්ස් සමාගම පුවත්පත් නිවේදනයක් මගින් මෙම ඉල්ලීමට විරුද්ධ වී ඇත. ඔවුන් විශ්වාස කරන්නේ “ද ක්‍රවුන්” දැනටමත් ප්‍රබන්ධ කෘතියක් ලෙස ප්‍රමාණවත් හදුනාගැනීමක් සිදුවන බවයි. මෙය බොහෝ දුරට ඓතිහාසික සිදුවීම් මත පදනම් වූ ප්‍රබන්ධ කෘතියක් බව අපගේ සාමාජිකයින් තේරුම් ගෙන ඇති බව අපට ඒත්තු ගොස් තිබේ. එහි ප්‍රතිඵලයක් වශයෙන්, අනතුරු ඇඟවීමේ පණිවිඩයක් එක් කිරීමට අපට කිසිදු අදහසක් නැත – සහ අවශ්‍යතාවයක් නොපෙනේ, ”නෙට්ෆ්ලික්ස් සිය ප්‍රකාශයේ සඳහන් කරයි.

මෙම සිව්වන වාරය විශේෂයෙන් පෙනෙන්නේ ජොෂ් ඕ’කොනර් විසින් රඟපෑ චාල්ස් කුමරු සහ එමා කොරින් විසින් රඟපෑ ඩයනා කුමරිය සහ ඔවුන්ගේ ආදර කතාවයි. කෙසේ වෙතත්, සිංහාසනයේ උරුමක්කාරයා මෙහිදී ජනතාවට ඉදිරිපත් කරනු ලබන්නේ ද්‍රෝහියෙක් ලෙසය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

සබැඳි ලිපි

Back to top button