දේශපාලනදේශීයසමාජ

මහ මැතිවරණය පවත්වන්න පුළුවන්

මැතිවරණ කොමිසමේ සභාපති

සෞඛ්‍ය සේවා විසින් ලබා දී ඇති උපදෙස් අනුව මහ මැතිවරණය පැවැත්විමට හැකියාවඇති බව මහින්ද දේශප්‍රිය මහතා අද (07) සඳහන් කරා. අම්බලන්ගොඩ විලේගොඩ ධම්ම යුක්තිකාරාම විහාරස්ථානයේ අද පැවති එම ආදර්ශ මැතිවරණයෙන් පසු පැවති මාධ්‍ය හමුවකදී සභාපතිවරයා සදහන් කරේ ඡන්ද මධ්‍යස්ථානය වෙත පැමිණෙන ඡන්ද දායකයන්ගේ දෑත් විශබීජ නාශක යොදා පිරිසිදු කිරීම අද යෝජනා වූ බවයි. තවද ජන්ද පත්‍රිකාව පරික්ෂා කිරිම, අනන්‍යතා සහතික පත ඉදිරිපත් කිරිම ආදි කටයුතු වලදී ජන්ද දායකයා සහ ජන්ද පොළ නිලධාරීන්ට අදාළ ලියවිලි අතට නොදීම සිදුකිරිමට බලාපොරොත්තු වන බවත් ජන්ද පත්‍රිකා ගණන් කිරිම සිදුකරන ආකාරය සම්බන්ධයෙන් ද ක්‍රමවේද 02ක් ගැන අවධානය යොමු කරන බවත් මෙහිදි කියා සිටියා.  මැතිවරණයට යන වියදම ගණනය කිරිමට තව දෙසතියක කාලයක් යනු ඇතැයි එහිදි එතුමා ප්‍රකාශ කරා

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

සබැඳි ලිපි

Back to top button